Hiszpańskojęzyczni artyści tuż za rogiem...

W ramach projektu językowo- plastycznego "Hiszpańskojęzyczni artyści tuż za rogiem..." - innowacja pedagogiczna odbyły się dwie wycieczki, których celem było między innymi porównanie tradycyjnej wystawy w Muzeum Narodowym poświęconej Pablo Picasso z wystawą immersyjną w Fabryce Norblina związanej z biografią i twórczością Fridy Kahlo. Uczniowie czynnie uczestniczyli w lekcjach poświęconych obu artystom wykonując różne zadania związane z życiem i twórczością artystów hiszpańskojęzycznych. Tematyka związana z wystawami została poruszona zarówno na zajęciach z języka hiszpańskiego, jak i na zajęciach z plastyki. Uczniowie podczas lekcji wykonywali prace, mające na celu uwrażliwienie na sztukę, poznanie hiszpańskojęzycznych artystów, znajomość malarstwa, tradycji, kultury krajów hiszpańskojęzycznych i wykorzystaniem nowych mediów w sztuce.