Aktywnie z Dwójką

16 .09. 2015 nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dzień sportu pod hasłem "Aktywnie z Dwójką". To wydarzenie zostało wpisane jako stały punkt imprez szkolnych gdyż organizowane jest już kolejny rok.

Po opracowaniu regulaminu, do wspólnej zabawy zaprosiliśmy zaprzyjaźnione okoliczne 2 szkoły ale tylko drużyna z SP 1 Józefów zaszczyciła nas swoją obecnością. Pani dyrektor Jolanta Czarnecka, dodając słów otuchy i życząc dobrej zabawy w duchu fair play dokonała otwarcia imprezy.

Na pierwszym boisku do piłki nożnej chłopcy z SP2  i SP1 rozegrali mecz, który sędziował nasz w-fista p.Wojciech Borkowski. W tym samym czasie na boisku do piłki siatkowej drużyna dziewcząt z SP1 i SP2 walczyła o zwycięstwo w Dwa ognie, które sędziowały panie w-fistki Aneta Szymczak, Anna Szymaniak i Maria Sybicka. Na koniec rozegrany został bieg sztafetowy wokoło wszystkich boisk wg zaznaczonej trasy (1 okrążenie). W biegu rywalizowały dzieci z SP2 i SP1 w kolejności: dziewczynki kl.IV, przekazywały pałeczki chłopcom z kl. IV, następnie dziewczęta kl. V, chłopcy kl.V, dziewczęta kl. VI i chłopcy kl. VI od których zależał wynik całej sztafety. Za każdą konkurencję drużyna otrzymywała następujące punkty: 1 miejsce - 3 pkt; 2 miejsce - 2pkt, 3 miejsce - 1pkt.

Oto wyniki poszczególnych konkurencji:

Piłka nożna: SP1 - 1 miejsce 3 pkt.

SP2 - 2 miejsce - 2 pkt.

Dwa ognie: SP1 - 2 miejsce - 2 pkt.

SP2 - 1 miejsce - 3 pkt.

Bieg sztafetowy: SP1 - 2 miejsce - 2 pkt.

SP 2 - 3 miejsce - 3 pkt.

Wynik końcowy:  SP2 - 8 pkt   I miejsce

SP1 - 7 pkt    II miejsce

Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom za aktywnie spędzony czas i piękną pogodę która tego dnia wyjątkowo dopisywała. Wręczyła zwycięzcom okazały puchar a naszym rywalom puchar za zajęcie drugiego miejsca. Na koniec wszyscy uczestnicy zajadali smaczne jabłka, które również były nagrodą za wylane siódme poty na boiskach.