Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali w lutym 2016 r. Pierwszy Turniej Dwóch Ogni o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Józefowie. Do wspólnej rywalizacji zostały zaproszone następujące szkoły: SP1 Józefów, MOS "Jędruś", SP Czaplinek oraz SP Sobienie Jeziory oraz gospodarze SP2 Józefów. Na początku imprezy p. dyrektor Jolanta Czarnecka podziękowała wszystkim za przybycie i stwierdziła, że już sam przyjazd oznacza wygraną oraz życzyła udanej zabawy. Po rozpoczęciu odbyły się pierwsze mecze w nowo oddanej sali gimnastycznej przy ul. Sienkiewicza. Rywalizacja była zacięta, każdy wywalczony punkt niezwykle ważny dla każdej z drużyn. Mimo to turniej przebiegał w duchu dobrej atmosfery i dobrej zabawy. Gra odbywała się systemem każdy z każdym.

Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja ogólna Turnieju:

I miejsce - SP Sobienie Jeziory

II miejsce -SP 1 Józefów

III miejsce - SP 2 Józefów

IV miejsce - SP Czaplinek

V miejsce - "Jędruś"

Zakończenia imprezy dokonała p. v-ce dyrektor Danuta Ćwiek dziękujące wszystkim za rywalizację w duchu fair play, dobrą zabawę i aktywnie spędzony czas oraz wręczyła zwycięzcom puchary i dyplomy wszystkim kapitanom drużyn. Ponadto p. Aneta Szymczak, p. Anna Szymaniak, p. Maria Sybicka oraz p. Wojciech Borkowski otrzymali podziękowanie za organizację i pomoc w przeprowadzeniu turnieju. Pani dyrektor życzyła spotkania turnieju w przyszłym roku!!!