Z wizytą w Grecji

Trzecie spotkanie naszego projektu odbyło się w greckim mieście Patras. Grecja jest europejskim krajem położonym nad Morzem Śródziemnym, na półwyspie Peloponez i okolicznych wyspach. Patras leży na zachodzie kraju. To duże miasto portowe. Odpływają z niego promy na greckie wyspy i do Włoch.

Instytucja partnerską w naszym projekcie jest Specjalne Przedszkole w Patras. Usytuowane jest w jednym budynku ze Specjalną Szkołą Podstawową . Do przedszkola uczęszcza 9 dzieci, które są podzielone na dwie grupy. Zajęcia odbywają się w grupach i indywidualnie. Przedszkole jest kolorowe i dobrze wyposażone.

Tematyką naszego spotkania było planowanie zajęć z udziałem zwierząt. Podczas konferencji dowiedzieliśmy się, jak dopasować zwierzęta i z nimi działania do potrzeb dzieci, adekwatnie do efektów jakie chcemy uzyskać. Dostaliśmy broszury, przygotowane przez naszych partnerów z Irlandii, które będą bardzo pomocne w organizowaniu zajęć. W ramach warsztatów planowaliśmy zajęcia ze zwierzętami do konkretnych przypadków dzieci i ich problemów.

Odwiedziliśmy też ośrodek jeździecki, który prowadzi zajęcia hipoterapii. Każdy, kto miał ochotę, mógł spróbować ćwiczeń na koniu, które są prowadzone w ramach takich zajęć.

Zwiedziliśmy też najciekawsze miejsca w mieście, które jest położone na historycznym wzgórzu, nad którym króluje starożytny zamek (a raczej to, co z niego pozostało). Pozostałości antycznych budynków można znaleźć niemal w każdym ogródku!

Błękitne niebo, ciepłe wiosenne słońce i zapach kwitnących drzewek pomarańczowych dopełniły przyjemności bycia w Grecji.