„Dwójka” z Józefowa ścięła włosy na peruki dla chorych

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”, w którą zaangażowała się również Szkoła Podstawowa nr 2 im. Romualda Traugutta z Józefowa.

Grupa 10 dziewczynek zdecydowała się oddać swoje włosy na szczytny cel - na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.  Dzięki uprzejmości i pomocy pani Marii Paśnikowskiej, właścicielki pobliskiego zakładu fryzjerskiego, w dniu 16.05.2018r  włosy zostały ścięte w odpowiedni sposób i zostaną przekazana do Fundacji Rak’n’Roll. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Wolontariat szkolny nie mówi jeszcze ostatniego słowa w tej sprawie. Już planujemy i organizujemy kolejną grupę chętnych.

Opiekun wolontariatu

Magdalena Cichecka