UŚMIECH DLA DWÓJKI

DLACZEGO POWSTAŁO?

Rada Rodziców wpadła na pomysł otwarcia w naszej szkole gabinetu stomatologicznego. Okazało się, że aby społecznie gromadzić fundusze na ten szczytny cel, musimy mieć osobowość prawną. Nie było rady, trzeba było powołać Stowarzyszenie.

OD KIEDY DZIAŁA?

Prace organizacyjne trwały już przed wakacjami, ale formalnie istniejemy od września 2003. W 2004 roku uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego.

KTO DO NAS NALEŻY?

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy rodziców, nauczycieli i władz naszej szkoły. I to oni są członkami Stowarzyszenia.

KTO KIERUJE STOWARZYSZENIEM?

Stowarzyszeniem kieruje Zarząd wybierany co dwa lata.

Obecnie są to następujące osoby:

Prezes: Zbigniew Pawlik

Zastępca Prezesa: Andrzej Augustynowicz

Sekretarz: Marta Augustynowicz

Skarbnik: Agata Lutow

CELE STOWARZYSZENIA

Naszym celem jest organizowanie i świadczenie pomocy rzeczowej i finansowej uczniom naszej Szkoły. Pomoc ta dotyczy wspierania działań na rzecz edukacji, ochrony zdrowia, rozwoju fizycznego i umysłowego naszych dzieci, rozwoju ich zainteresowań i talentów.

JAK POZYSKUJEMY FUNDUSZE?

1. Sprzedawaliśmy nagraną staraniem Rady Rodziców płytę CD-cegiełkę „Dwójka śpiewa kolędy” (już niestety wszystkie sprzedane)

2. Sprzedawaliśmy wykonane przez naszych uczniów ozdoby choinkowe na kiermaszu świątecznym Internacional Women Group w hotelu Marriott

3. Wymyśliliśmy, zaprojektowaliśmy i zamówiliśmy w mennicy państwowej monetę o nominale 1 Józef. Sprzedawaliśmy ją w cenie 10zł.

4. Pozyskujemy dotacje od sponsorów:

• od Fundacji
  • od józefowskich rzemieślników i przedsiębiorców
  • od osób indywidualnych

Po wielu staraniach uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to, że każdy, kto odprowadza podatek do Urzędu Skarbowego może przekazać 1% tej kwoty na konto naszego Stowarzyszenia.

CO JUŻ KUPILIŚMY?

Szkolny gabinet stomatologiczny - zorganizowanie i wyposażenie – wspólnie z Radą Rodziców

2. Aparat RTG do gabinetu stomatologicznego wraz z oprzyrządowaniem, uzyskaniem potrzebnych zezwoleń i montażem

3. Dwa podesty. Stary już niestety zezłomowany, nowy wykorzystywany na festynach i uroczystościach szkolnych

4. Tuba do nagłośnienia imprez plenerowych

5. Sfinansowanie kosztów naprawy szkolnej aparatury nagłaśniającej

6. Pianino elektroniczne.

7. Zaciemnienie okien w szkolnej sali gimnastycznej

8. Nowy sprzęt do nagłośnienia imprez (wspólnie z Radą Rodziców).

9. Mikrofony bezprzewodowe i statywy.

10. Zestawy komputerowe do klas.

11. Duże telewizory  LCD i kartami graficznymi i uchwytami ściennymi.

12. Notbooki do sali komputerowej (wspólnie z Radą Rodziców)

13. Koszulki dla chóru szkolnego.

14. Tablica interaktywna  MyBoard

15. Projektor EPSON EB-420

16. Nagrody książkowe dla uczniów

17. Obiady dla uczniów.

18. Coroczne wycieczki dla uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu (wspólnie z Radą Rodziców)

19. Dofinansowanie wyjazdu uczniów na Olimpiadę kreatywności do USA

JAK MOŻNA NAS WESPRZEĆ?

1. Wpłacić dowolną, choćby najskromniejszą sumę na nasze konto

2. Przekazać na nasze konto 1,5% podatku dochodowego

3. Podpowiedzieć nam, jak i gdzie możemy szukać dalszych środków

JAK SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ?

1. Telefonicznie: 783 968 907

2. e-mail: usmiechdladwojki@gmail.com

3. numer naszego konta:

Bank Spółdzielczy o/Otwock

38800100052001000053530001

Stowarzyszenie Uśmiech Dla Dwójki

05-410 Józefów, Graniczna 26

LISTA CZŁONKÓW NIE JEST ZAMKNIĘTA. Z RADOŚCIĄ POWITAMY WSZYSTKICH, KTÓRZY ZECHCĄ WŁĄCZYĆ SIĘ W DZIAŁANIA NA RZECZ NASZYCH DZIECI I NASZEJ SZKOŁY.

nr KRS 0000 1672 98